חיפוש
  • almoga0

איך מתחילים לתכנן מסע בר מצוה?!

בפגישה משותפת עם הילד או הילדה אנחנו מגבשים ביחד סדרת מטרות למסע או לסדרת מסעות. הילד עונה על סדרת שאלות כלליות שמתייחסות לקשר שלו לטבע, לארץ, למשפחה ולהכרות שלו עם הסיפורים הכי אישיים של ההורים.

במסגרת הפגישה אנחנו מגדירים את "גבולות הגיזרה" קודם כל לפי הרצונות של הילד ואח"כ בהתאם למגבלות של ההורים. יש ילדים שרוצים לצאת "לסדרת השרדות במדבר" ויש ילדים שחוששים קצת מהטבע ורוצים להכיר את הארץ בהדרגה. אנחנו מציגים לילד ולהורה דוגמאות למסעות שליוונו בעבר (רק אבא ובן / אמא ובת, מספר ילדים והורים חברים, כיתה שלמה ואפילו שכבה שלמה). כל אחת ואחד בוחר את מה שמתאים לו.

בתום הפגישה ההורים והילדים נשלחים לשיעורי בית:

בחירת שם ולוגו למסע.

שיר מסע - מומלץ אבל לא חובה.

ההורים נדרשים לחשוב על: ערכים חשובים שבמהלך המסע הם ירצו להעביר לילד, סיפורים מעניינים וחשובים מההיסטוריה של המשפחה, קרובי משפחה שניתן לבקר או לצרף למסע.

הילד וההורה צריכים לחשוב על התכנון של המסע: לאן, כמה ימים, כמה ק"מ, איפה ישנים וכו'. אנחנו מסייעים בתכנון, ונותנים משוב לגבי התאמת התכנון ליכולות. ההמלצה שלנו היא לתכנן לפי קצב צעידה של 2 ק"מ לשעה, נשמע מעט אבל זה הקצב הנכון עם ילד במסע שלא רק הולכים בו...

במקביל מתחילים להערך עם ציודים כאשר בראש ובראשונה חשובות הנעליים! זוג נעליים איכותיות שלא יתפרק באמצע המסע, חשוב להתרגל לנעל כמה שיותר לפני היציאה למסע.

לאחר שמגבשים את התכנון של המסע יוצאים למסע הכנה עם ההורה במטרה לעבור על התכנון בשטח.

חשוב מאוד לצאת להליכות משותפות עם הילד טרום המסע, להתרגל, להבין את הקצב, יכולת, התאמת תיק גב ועוד.ככל שנעשות יותר הכנות ככה יותר מהנה במסע.

אנחנו מלוים אתכם ברקע, לא צועדים איתכם כדי לא לפגוע בחויה האישית והאינטימית, אבל, אנחנו תמיד זמינים עבורכם בכל עזרה והתיעצות 24/07.

למסע חשוב להגיע עם ציוד מותאם, תכנון מדוקדק ו... יומן לתיעוד החוויות. הטלפון הנייד משמש אך ורק כמצלמה שמתעדת את הרגעים היקרים.

לשאלות ועזרה נוספת אנחנו כאן almogshaia@gmail.com

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

גיל הבר מצווה הוא התחנה האחרונה לפני גיל ההתבגרות של הילד או הילדה. זאת ההזדמנות האחרונה שלנו כהורים לחנך וללמד, אח"כ אנחנו צריכים קצת להרפות כי חלק מהבגרות היא תקופת המרדנות. מהנסיון הרב שצברנו למדנו