מי אנחנו

אז מי אנחנו

אנחנו בני משפחת אלמוג וקבוצת חברים החלטנו להעביר את זה הלאה. בחגיגות הבר מצוה של ילדנו שילבנו מסעות רגליים בארץ ישראל והגענו למסקנה שזאת הדרך הטובה ביותר לציין את שנת הבר מצווה. יחד עם חברים קרובים שגם כן נדלקו על הרעיון החלטנו להעביר את זה הלאה. בהתנדבות, ללא שום תמורה או התחיבות.

מסעות בר מצוה בשביל ישראל

את המסעות שלנו תוכלו למצוא לאורכו של שביל ישראל משפחות של ילדי מצווה יוצאים בהרכבים שונים למסע של מספר ימים במקטעים של השביל. חלק מהמשפחות מתכננות את המסע ב"תשלומים" לאורך כל השנה וחלק מתמקדות בקטעים נבחרים ממגוון רחב של שיקולים. יחידי סגולה זוכים לצאת עם הילדים למסע רצוף של כל השביל, חוויה מרתקת לכל היום שדורשת לפנות כחודשיים והרבה עודת הכנה. אנחנו כאן כדי לעזור בתכנון ובלוגיסטיקה לאורך המסע.

מסעות בר מצוה לכותל

אחד המקטעים הפופלריים ביותר הוא המסע לכותל, מסע נולד משביל ישראל שעולה לכיוון ירושלים בין השאר לאורך דרך בורמה עד שהוא מגיעה לשביל סובב ירושלים ומשם לכותל. המסלול לירושלים עשיר בסיפורים, טבע מגוון וגולת הכותרת הגעה לירושלים ברגל כמו שעשו זאת לפני אלפיים שנה.

אנחנו מסייעים לתפור עבורכם את המסלול המועדף, שנתפר בהתאם לכמות הימים העומדת לרשותכם, מקום מגורים ועוד. אנו מסייעים בעבודת ההכנה לבנית המסע למשפחה או למסגרת החינוכית, מבנית השם, לוגו, בחירת שיר ועד לבנית המסלול וההפעלות לאורכו.

איך זה התחיל

הכל התחיל בשנת 2006 שנה לפני בר המצווה של בנינו הבכור, אור. חפשנו דרך יחודית לחגוג את הבר מצווה על בסיס ערכים שעליהם אנחנו מאמינים. יצאנו לחיפוש של הדבר הנכון לעשות. במשך חצי שנה חשפנו רעיונות כיתד לחגוג ולפני הכל שאלנו את עצמינו במה אנחנו מאמינים, מה באמת חשוב לנו ההורים. הבנו שהערך הראשון שחשוב לנו להעביר לילד הוא: אהבת ארץ ישראל. מכאן נולד מסע מרתק של אב ובנו למשך 40 יום, 600 ק"מ לאורכו של שביל ישראל. למסע זה קראנו: "אור בשביל ישראל". בסיום המסע הגענו לכותל, משיקולי מזג האויר התחלנו בחלק הדרומי של השביל, הגענו לאילת, ענת הקפיצה אותנו לשמורת דן, ומשם המשכנו עד הכותל. 

כשהגענו לכותל אור שאל" אבא, מה עושים עכשיו?" ענתי לו: "עכשיו מעבירים את זה הלאה". הבנו שנינו שהחויה העצומה לה שנינו זכינו חייבת לעבור הלאה. בתחילת הדרך עודדנו משפחות לצעוד בשביל ישראל, השביל היה בתחילת דרכו והיה צורך לקדם את הרעיון המקסים: להיות שבילסט במסגרת מסע בר מצווה.

עם הזמן הבנו שהשביל לא מתאים לכל אחד ונדרש מסלול קצר יותר עם התחלה אמצע וסיום מרגש. 

כששחר הגיע לחגוג את שנת בת המצווה שלה היה ברור שגם היא יוצאת למסע, שחר יצאה עם עוד 3 חברות, סה"כ 4 אמהות ו-4 בנות. הן יצאו מיהוד לירושלים, מסע של 5 ימים 74 ק"מ. את המסע שלהן תעד ערוץ 10 בכתבה מקסימה ומרגשת.

הבא בתור היה זיו שדרש שהמסע שלו יהיה יחודי, וכך היה. למסע הזה החלטנו לצרף משפחה מחו"ל שגם כן חוגגת בר מצווה. לאחר עשרות מילים ששלחנו לחו"ל, הצלחנו למצוא את אייזיק והווארד מברוקלין שהחלטיו להצטרף למסע שלנו. המסע היה מדהים וחיבר את כולנו לירושלים יותר מתמיד.

לאורך השנים פגשנו הרבה משפחות והצגנו להם את המסעות שלנו ואף עזרנו להם לבות את המסע היחודי שלהם. בשנים האחרונות החלו לאמץ זאת חטיבות ביניים כפרויקט מרכזי בשנת בר המצווה, החלוצים היו ראשי ישיבת לפיד ממודיעין שמיד התאהבו בפרויקט ואימצו אותו כמסורת שנערכת כל שנה. מדי שנה מצטרפים בתי ספר נוספים. 

לפרטים נוספים מוזמנים לפנות אלינו: almoga@012.net.il

שי אלמוג

© 2023 by Fundraising. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now